MENU MENU
global.loading
Máte zájem
o naše služby?
zavolejte
+420 727 956 406
Rádi se s Vámi potkáme osobně a poslechneme si podrobněji Vaši představu spolupráce.
Nebo nám napište
Ukažte, že nejste robot, vyberte číslo jedna
Odesláním souhlasíte se Zásady zpracování osobních údajů
zpět

Jak správně pečovat o koženou sedačku

Jak správně pečovat o koženou sedačku

Je nadčasová, dobře se udržuje, nemění tvar a v neposlední řadě z ní čiší luxus a noblesa. To vše je pravda, pokud se jedná o kvalitní koženou sedací soupravu. K minusům nepochybně patří její cena. Když už se rozhodneme si takovou sedačku pořídit, musíme o ni i náležitě pečovat. Pouze v tom případě naše investice nebude zbytečná. 

„Na této sedačce s oblibou sedával ještě můj táta,“ usmíval se kamarád a pokýval hlavou směrem ke kožené sedačce. Přiznám se, že to byla taky první věc, kterou jsem si při vstupu do jeho kanceláře všiml. Rozhodně bych jí ale netipoval věk „šťavnaté třicítky“. Obě však měly něco společného – působily svěže, mladistvě, byly pružné a opravdu velmi přitažlivé. Dost však paralel, ještě by nás někdo mohl nařknout ze sexismu. 

Toužíte po tom, aby i ta vaše sedačka vypadala po letech jako nová? Nic složitého. Recept je jednoduchý: dobře o ni pečovat. A hlavně pravidelně. 

Pravidlo č.1: Sedačku otírejte navlhčeným ubrouskem nebo hadříkem. Voda z vodovodu není příliš vhodná, spíš doporučujeme destilovanou. Chlór totiž může kůži poškodit. Před prvním použitím si to vyzkoušejte na místě, které není příliš vidět. Vodou neplýtvejte, abyste kůži zbytečně nepromočili. 

Pravidlo č.2: Kožený potah nechte volně uschnout. Pokud nikam nespěcháte, otevřete okno. Na ještě vlhkou sedačku si nesedejte, mohli byste poškodit strukturu a pružnost kůže. 

Pravidlo č.3: Kůže je citlivá na různé tekutiny. Pokud se vám podařilo něco na ni rozlít, nedělejte paniku. Snažte se skvrnu co nejrychleji odstranit. Ideální jsou na to papírové kuchyňské utěrky. Položte je na skvrnu a jemně odsajte. Netlačte, mohli byste tekutinu vmáčknout do kůže. 

Pravidlo č.4: Na ošetření kůže používejte pouze přípravky na to určené. Vyhněte se různým chemickým prostředkům, přípravkům obsahujícím oleje, vosky a silikony.  

Pravidlo č.5: Aby kůže byla hedvábná a vláčná, potřebuje alespoň jednou do roka ošetřit profesionálním vyživujícím přípravkem na kůži. Sedačka si tak zachová vysoký obsah přirozených olejů a dlouho zůstane příjemná na dotek. 

Pravidlo č.6: Dbejte na to, aby byl kožený nábytek alespoň 30 centimetrů od radiátoru. V opačném případě by se mohl potah poškodit. K vysušení a popraskání kůže může dojít také vlivem klimatizace nebo otevřeného ohně z krbu. 

Pravidlo č.7: Sedací souprava, která je vyrobená z pravé kůže, nesnáší přímé slunce. Raději ji umístěte do tmavší části pokoje. 

A nebo to nechte na profesionálech
Kůže potřebuje také pravidelnou odbornou péči. My v TIOMAN GROUP ji nejdříve vyčistíme hloubkovým antibakteriálním čisticím prostředkem, poté impregnujeme přírodním balzámem. Kůže tak bude vláčná, odolnější vůči plísním, popraskání nebo tvorbě alergenů. Impregnovaný povrch extrémně odpuzuje kapaliny a chrání tak kůži před skvrnami nebo špínou. Díky balzámu si kůže uchová svůj vzhled, vůni i barvu. 

Naše rada:

  • koženou sedačku si alespoň jednou do roka nechte profesionálně ošetřit. Četnost takového čištění včetně impregnace závisí na rozsahu znečištění sedačky, jejím používání a také na barvě kůže. 
zpět
MENU
MENU